fbpx

Fasádní panely Belan

Technologie výroby

Termopanely Belan sestávají z dlaždic vyráběných metodou vysokotlakého lisu pomocí italských strojů. Tlak při lisování činí 750 tun. Pro výrobu dlaždic je používána betonová hmota, která se skládá z bílého cementu a křemičité výplně s žulou. Díky vysokému tlaku při výrobě jsou dlaždice vysoce odolné a mají jednotné zbarvení.

Termopanel obsahuje nejmodernější izolační materiál PUR pěna (polyuretan). Šířka izolačního materiálu odpovídá optimální šířce pro využití termopanelů Belan v klimatu středního pásma. Výsledkem použité technologie je záruka kvalitního a stabilního zateplení.

Při výrobě nejsou používána žádná lepidla, proto nehrozí odchlipování či odpadávání obkladových dlaždic z panelů. Technika rychlého tavení (dlaždice-křemičitý písek-PUR pěna) zaručuje kvalitu termopanelu Belan.

Při dlouhodobém vystavení slunečnímu svitu dochází k porušení estetického vzhledu PUR pěny, proto jsou v procesu výroby termopanelu Belan mezery mezi dlaždicemi vyplňovány šedým křemičitým pískem se speciálním spojovacím agentem, což nejen uchovává estetický vzhled PUR pěny, ale také již není třeba použít spárovací hmotu při instalaci panelů. Tím jsou značně šetřeny náklady.

Písek pro vyplnění spár je možné natřít akrylátovou barvou s volitelným odstínem.

Termopanel Belan má viditelný spoj pouze z jedné strany, proto není potřeba žádného tmelu. Je zachován estetický vzhled panelů. Toto je další faktor termopanelu Belan, který šetří náklady, aniž by byla kompromitována kvalita.

Pro snadnou instalaci a zachování tvaru jsou v termopanelech Belan zabudovány speciální hmoždinky.

Termopanel Belan splňuje nejen estetickou funkci, ale především zajišťuje kvalitní zateplení Vašeho domova!

Doba životnosti je více než 50 let!!!