fbpx

Fasádní panely Belan

Polyuretanová pěna - praktický vzhled.

Moderní trh stavebních materiálů je plný různých typu tepelné izolačnich materialu, mezi nimi je poměrně obtížné zvolit optimální materiál z hlediska poměru «cena-kvalita». Podrobné porovnání pěnapolyuretanu s jinými tepelné izolačnimi materialy pomůže pochopit, jaké technologické výhody hrají důležitou roli při zajišťování vysoce kvalitní tepelné izolace.

Tepelná vodivost

Provedli jsme podrobnou analýzu tepelné vodivosti polyuretanové pěny a porovnali ji s tepelnou vodivostí ostatních tepelné izolačnich materialu. Pěnopolyuretan má nejnižší koeficient tepelné vodivosti 0,019 — 0,025 W/m*K, což znamená maximální zadržení tepla v místnosti.

Propustnost vody

Nejčastěji tepelné izolační material vyžaduje další úpravu proti vlhkosti, bez níž nahromaděná vlhkost zhoršuje tepelně izolační vlastnosti a vede k rychlému poškození samotného materiálu. Tvrdý pěnopolyuretan nepotřebuje takovou ochranu, na rozdíl od minerální vlny nebo pěnového polystyrenu. Propustnost pěnopolyuretanu závisí na struktuře: čím více uzavřených buněk, tím méně materiálu prochází vlhkostí. Pěnopolyuretan s uzavřenými buňkami o hustotě vyšší než 60 kg / m3 a vyšší poskytuje téměř absolutní odolnost proti vlhkosti, což výrazně prodlužuje životnost pěnopolyuretanu ve srovnání s jinými tepelné izolačnímy materialy.

Zvuková a vibro izolace

Pěnopolyuretan dokonale bojuje se strukturálním šumem (hluk z vodovodu, mechanický dopad na stěny), který se obvykle rozkládá podél stropů a stěn budovy, na rozdíl od minvat, který se dobře vyrovná s takzvaným «vzdušným šumem» — hlasy sousedů, hudby atd. . Elastické vrstvy pěnopulyuretanu se používají k profesionální hlukové izolaci v nahrávacích studií, střelnicích apod. k vytvoření nejčistší akustiky. Pěnopolyuretan poskytuje účinnou izolaci proti vlhkosti a ochranu před hlukem.

Trvanlivost

Pěnopolyuretan je absolutně inertní materiál, který neovlivňuje vlhkost a různá chemická prostředí. Stabilní a monolitný.  Garantovaná životnost izolace z pěnopolyuretanu bez ztráty tepelných izolačních vlastností je 50 a více let, což je odolnější než minerální vlna, ekologická vlna, polysteren a další materiály. Polyuretanová pěna splňuje hygienické standardy, neplesniví a vytváří zdravé prostředí, vhodné i pro alergiky. A pro hlodavce má nulovou potravinovou hodnotu.

porovnani materialu
porovnani materialu
porovnani materialu
porovnani materialu
porovnani materialu