Polyuretanová pěna - praktický vzhled.

Moderní trh stavebních materiálů je plný různých typu tepelné izolačnich materialu, mezi nimi je poměrně obtížné zvolit optimální materiál z hlediska poměru „cena-kvalita“. Podrobné porovnání pěnapolyuretanu s jinými tepelné izolačnimi materialy pomůže pochopit, jaké technologické výhody hrají důležitou roli při zajišťování vysoce kvalitní tepelné izolace.

Tepelná vodivost

Provedli jsme podrobnou analýzu tepelné vodivosti polyuretanové pěny a porovnali ji s tepelnou vodivostí ostatních tepelné izolačnich materialu. Pěnopolyuretan má nejnižší koeficient tepelné vodivosti 0,019 – 0,025 W/m*K, což znamená maximální zadržení tepla v místnosti.

Propustnost vody

Nejčastěji tepelné izolační material vyžaduje další úpravu proti vlhkosti, bez níž nahromaděná vlhkost zhoršuje tepelně izolační vlastnosti a vede k rychlému poškození samotného materiálu. Tvrdý pěnopolyuretan nepotřebuje takovou ochranu, na rozdíl od minerální vlny nebo pěnového polystyrenu. Propustnost pěnopolyuretanu závisí na struktuře: čím více uzavřených buněk, tím méně materiálu prochází vlhkostí. Pěnopolyuretan s uzavřenými buňkami o hustotě vyšší než 60 kg / m3 a vyšší poskytuje téměř absolutní odolnost proti vlhkosti, což výrazně prodlužuje životnost pěnopolyuretanu ve srovnání s jinými tepelné izolačnímy materialy.

Zvuková a vibro izolace

Pěnopolyuretan dokonale bojuje se strukturálním šumem (hluk z vodovodu, mechanický dopad na stěny), který se obvykle rozkládá podél stropů a stěn budovy, na rozdíl od minvat, který se dobře vyrovná s takzvaným „vzdušným šumem“ – hlasy sousedů, hudby atd. . Elastické vrstvy pěnopulyuretanu se používají k profesionální hlukové izolaci v nahrávacích studií, střelnicích apod. k vytvoření nejčistší akustiky. Pěnopolyuretan poskytuje účinnou izolaci proti vlhkosti a ochranu před hlukem.

Trvanlivost

Pěnopolyuretan je absolutně inertní materiál, který neovlivňuje vlhkost a různá chemická prostředí. Stabilní a monolitný.  Garantovaná životnost izolace z pěnopolyuretanu bez ztráty tepelných izolačních vlastností je 50 a více let, což je odolnější než minerální vlna, ekologická vlna, polysteren a další materiály. Polyuretanová pěna splňuje hygienické standardy, neplesniví a vytváří zdravé prostředí, vhodné i pro alergiky. A pro hlodavce má nulovou potravinovou hodnotu.

Porovnání tepelné vodivosti různých izolačních materiálů

Porovnání izolačních materiálů

Mýty a pravdy o paropropustnosti izolace.

Ceny energií neustále rostou, a otázka kvalitního zateplení fasády se tak stává čím dál aktuálnější. Zároveň se proto nabízí otázka, který izolační materiál použít. Jedním z nejmodernějších řešení, které se v současné době na trhu s izolačními materiály nachází, je instalace tzv. fasádních termopanelů. Fasádní termopanely se vyznačují vysokou odolností proti mrazu, jedinečnými vlastnostmi a dlouhou životnostní.

Konec prázdných reklamních slibů. Fasádní panely prošly důkladným testováním.

Že stěny dýchají a zajišťují tak větrání v domě, je jedním z nejběžnějších a zároveň nejnebezpečnějších mýtů, které si prodejci zateplovacích systémů vymýšlejí, aby přilákali zákazníky. Podobná tvrzení však nejsou založená na pravdě. Průměrná rodina vyrobí množství páry, které se rovná přibližně 12 litrům vody. Tato pára by v žádném případě neměla vycházet ze zdí či ze střechy. Vlhkosti a s ní spojenému výskytu plísní či hub zabráníte pouze vhodným ventilačním systémem. Z toho vyplývá, že paropropustnost je spíše nevýhodou, nikoliv předností izolačního materiálu. Podobně nežádoucí vlastností izolantu je z tepelné vodivosti vzduchová propustnost. Pohyb vzduchu zevnitř – zvenčí v zimě způsobuje další tepelné ztráty.

Fasádní termopanely nabízí jedinečné vlastnosti i dlouhou životnost.

Fasádní termopanely BELAN se vyznačují velmi nízkým koeficientem tepelné vodivosti, vysokou pevností, odolností vůči vodě, nízkou propustností páry a v neposlední řadě také šetrností k životnímu prostředí a bezpečností pro člověka. Fasádní panely jsou navrženy tak, aby zabránili nežádoucímu „dýchání“ vašich stěn. Místo toho slouží svému přirozenému účelu, tedy udržování příznivého mikroklimatu uvnitř domu a poskytování spolehlivé ochrany před nepříznivými vlivy venkovního prostředí, například před mrazem.

Fasádní panely BELAN jsou vyrobeny z kvalitní polyuretanové pěny (PUR), která ve srovnání s válcovanými, sypkými či vyfukovanými materiály vyniká skvělými tepelně izolačními vlastnostmi, ale také velmi nízkou propustností páry. Díky ní se nemusíte bát tzv. difúze vodních par, která může v krajním případě vyústit až ve vznik kondenzátu.

Odborníci na úspory energií: základem je vzduchotěsná konstrukce.

Většina vědců a předních odborníků v oblasti úspor energie a energetické účinnosti se na základě současných studií shoduje, že útulného, příjemného a zdraví prospěšného klimatu v domě lze dosáhnout prostřednictvím co nejefektivnější vzduchotěsné konstrukce

Polyuretanová pěna fasádních termopanelů BELAN zabraňuje odvodu tepla a pronikání vzduchu. Zároveň účinně zabraňuje průniku průvanu, prachu a venkovní vlhkosti. Nespornou výhodou zateplovacího systému je také protihluková izolace, díky níž si můžete vychutnávat odpočinek v pohodlí vašeho domova, aniž by vás přitom rušil venkovní hluk.

Zateplovací systém bez kompromisů: spolehlivě funguje a dobře vypadá.

Spolehlivost a užitečné vlastnosti nejsou jedinými výhodami fasádních panelů BELAN. Zaměstnancům společnosti záleží také na tom, aby se vám nová fasáda líbila i vizuálně. Z toho důvodu můžete vybírat z široké nabídky dekorů a vzorů, aby výsledný vzhled odpovídal vašim představám. V našem portfoliu naleznete například provedení Korál, Granit či Čokoláda, které je možné dále specifikovat na základě několika variant v dané kategorii. 

Fasádní panel nepodléhá plísním a vytváří zdravé prostředí.

Fasádní termopanely BELAN můžete použít pro obkládání a zateplování bytových i nebytových budov bez ohledu na konkrétní druh stěny. Panely splní svůj úkol, ať už je instalujete na cihly, beton či nosníky. Díky základu panelu, kterým je tvrdá polyuretanová pěna (BASF), splňuje zateplovací systém veškeré hygienické standardy, nepodléhá plísním nebo houbám a v neposlední řadě vytváří zdravotně nezávadné prostřední, které je vhodné například i pro alergiky. Zároveň se nemusíte bát ani útoku hlodavců, pro něž má polyuretanová pěna prakticky nulovou potravinovou hodnotu.

Přestože se jedná o technologicky pokročilý zateplovací systém, jeho montáž je velmi snadná. Dům zvládnete zateplit za několik týdnů, aniž byste potřebovali speciální aplikační zařízení či vyškolený personál. Veškerou práci zkrátka zvládne vlastními silami.

Vzhledem k tomu, že izolační materiál je paropropustný, to po vytvoření kondenzátu uvnitř izolačního materiálu, vlhkost, v důsledku membránového efektu, již nemůže vyjít ven a hromadí se v izolaci. To v průběhu času vede k vzniku plísní na stěně.

Tvrdá polyuretanová pěna má uzavřenou strukturu a nemá ve svém složení kyslík, což znamená, že izolační materiál nepropouští vlhkost, to znemožňuje výskyt kondenzátu. Znamená to, že vaše stěny budou vždy zdravé.

Přejít nahoru