Technologie výroby

Fasádní panely sestávají z cihlových pásků vyráběných metodou vysokotlakého lisu pomocí italských strojů společnosti „Longinotti“. Tlak při lisování činí 750 tun. Pro výrobu pásků je používána betonová hmota, která se skládá z bílého cementu a křemičité výplně s žulou. Díky vysokému tlaku při výrobě jsou dlaždice vysoce odolné a mají jednotné zbarvení.
Termopanel obsahuje nejmodernější izolační materiál PUR pěna (polyuretan). Šířka izolačního materiálu odpovídá optimální šířce pro využití termopanelů v klimatu středního pásma. Výsledkem použité technologie je záruka kvalitního a stabilního zateplení. 
Při výrobě nejsou používána žádná lepidla, proto nehrozí odchlipování či odpadávání obkladových dlaždic z panelů. Technika rychlého spékání (dlaždice-křemenný písek-PUR pěna) zaručuje kvalitu fasádních panelů.
Při dlouhodobém vystavení slunečnímu svitu dochází k porušení estetického vzhledu PUR pěny, proto jsou v procesu výroby termopanelu Belan mezery mezi dlaždicemi (spáry) vyplňovány šedým křemenným pískem se speciálním spojovacím agentem, což nejen uchovává estetický vzhled PUR pěny, ale také již není třeba použít spárovací hmotu při instalaci panelů. Tím jsou značně šetřeny náklady. Písek pro vyplnění spár je možné natřít akrylátovou barvou s volitelným odstínem. 
Termopanel má viditelný spoj pouze z jedné strany, proto není potřeba žádného tmelu. Je zachován estetický vzhled panelů. Toto je další faktor termopanelu, který šetří náklady, aniž by byla kompromitována kvalita. 
Pro snadnou instalaci a zachování tvaru jsou v termopanelech zabudovány speciální hmoždinky.
Termopanel splňuje nejen estetickou funkci, ale především zajišťuje kvalitní zateplení Vašeho domova! 

Doba životnosti fasádních panelů je více než 50 let!!!

Linka na výrobu betonových pásků "Mramornit".

Vyrábí se metodou vysokotlakého lisu pomocí italských strojů společnosti „Longinotti“. Tlak při lisování činí 750 tun. Pro výrobu pásků je používána betonová hmota, která se skládá z bílého cementu a křemičité výplně s žulou. Díky vysokému tlaku při výrobě jsou dlaždice vysoce odolné a mají jednotné zbarvení.

Linka zpěnění polyuretanu.

Při výrobě nejsou používána žádná lepidla, proto nehrozí odchlipování či odpadávání obkladových dlaždic z panelů. Technika rychlého tavení (dlaždice-křemičitý písek-PUR pěna) zaručuje kvalitu fasádních panelů Belan.

Úsek zaplavení polyuretanu.

Italské stroje Canon umožňuji vyrábět velmi kvalitní produkt.

Úsek vysoce přesné laserové prořezávání.