fbpx

Fasádní panely Belan

Objevte moderní zateplovací systém Belan

Mezi obvyklé zateplovací materiály patří například polystyren či vata. V poslední době se však na našem trhu začínají objevovat různá alternativní řešení, která vynikají svými termoizolačními vlastnostmi. Jedním z moderních zateplovacích systému jsou fasádní tepelně izolační panely Belan. Takové termopanely lze použít pro obkládání a zateplování bytových i nebytových budov (například rodinných domů nebo firemních objektů), přičemž pasují na všechny druhy stěn, ať už jsou postavené z betonu, cihel či nosníků.

Co je fasádní panel BELAN

FASÁDNÍ TERMOPANEL BELAN je nový unikátní výrobek na trhu stavebních materiálů. Termopanel je technický výrobek, určený jak pro tepelnou izolaci, tak pro fasádní dekoraci. Zaklad panele je tvrdý monolitný pěnapolyuretan (BASF). Polyuretanová pěna splňuje hygienické standardy, neplesniví a vytváří zdravé prostředí, vhodné i pro alergiky. A pro hlodavce má nulovou potravinovou hodnotu. Vnější strana našeho termopanelu je vyrobena z vibrolisovaného lehčeného betonu (tloušťka 15 mm) s použitím vysoce pevného bílého cementu. Tepelně izolačními vlastnostmi předčí zateplovací systém /polystyren,vata/, díky tvrdému monolitnému pěnopolyuretanu. Zcela odpadají kroky jako je zateplení zdiva před finální úpravou. Panel se montují okamžitě na obvodové zdivo bez dalších úprav. Snadná montáž systémem rychlého skládání. Nevyžadují spárování.

Kvůli absenci „mokrých“ procesů může být fasáda dokončena fasádní panely kdykoliv během roku. Jednotlivé prvky se snadno a rychle montují na stěny a spojují navzájem. Korekce vertikálních odchylek a nepravidelností povrchu se provádí pomocí latě. Výsledkem je pevné obložení domu bez „studených mostů“. Fasáda s použitím panelů Belan nebude muset být opravena po dobu nejméně 50 let.

Složení termopanelu BELAN 55 mm

rozměry 873 x 655 x 55 mm, hmotnost - 16 kg

Tvrdý pěnopolyuretan (BASF) - 37 mm

Moderní tepelně izolační material, nejlepší ve své třídě.

Hyper vibrolisovaný lehčený beton - 15 mm

Fasádní dekorace.

Křemenná výplň

Švy.

Unikatní zámek​

Spolehlivě spojuje termopanely navzájem.

Složení termopanelu BELAN 100 mm

rozměry 873 x 655 x 100 mm, hmotnost - 16 kg

Tvrdý pěnopolyuretan (BASF) - 35 mm

Extrudovaný šedý polystyren XPS - 50 mm

Moderní tepelně izolační materialy, nejlepší ve své třídě.

Hyper vibrolisovaný lehčený beton - 15 mm

Fasádní dekorace.

Křemenná výplň

Švy.

Unikatní zámek​

Spolehlivě spojuje termopanely navzájem.

Takto vypadá termopanel před montáží na fasádu.

Korál
fasádní panel BELAN

Proč zateplovat dům obkladem Belan.

Nejnižší součinitel tepelné vodivosti​

Polyuretanová pěna má mezi tepelně izolačními materiály nejnižší koeficient tepelné vodivosti λ= 0,025 W/mK. Tepelná izolační schopnost tvrdého PUR je velmi vysoká při malou tloušťky izolační vrstvy.

Nepropouštějí molekuly vody a vlhkosti​​

Pěny s uzavřenou buněčnou strukturou disponují velmi nízkým součinitelem tepelné vodivosti, mají dlouhou životnost a jsou ekologicky nezávadné.

Životnost je více než 50 let​​

Nepodléhají rozkladu a hnilobě, neklesají pod vlivem sezónních teplotních výkyvů, atmosférických srážek, agresivní průmyslové atmosféry. Polyuretanová pěna splňuje hygienické standardy, neplesniví a vytváří zdravé prostředí, vhodné i pro alergiky, pro hlodavce má nulovou potravinovou hodnotu.

Požární odolnost​​​

Panel se vztahuje k třídám hořlavosti B-s1, d0.
B - Velmi omezeně přispívá k vývinu požáru.
s1 - Téměř bez kouře. d0 - Žádné plamenně hořící kapky

Nízká hmotnost​​

Několik krát nižší v porovnaní s betonovým obkladem.

Absence studených mostů​​

Kvůli absenci „mokrých“ procesů může být fasáda dokončena tepelnými panely kdykoliv během roku. Nevyžadují spárování.

Srovnání tepelně izolačních dokončovacích materiálů

(Všechna data jsou orientační.)

Výstřižek